Site Kuralları Okuyunuz!!

Aşağa gitmek

Site Kuralları Okuyunuz!!

Mesaj  Administator Bir Cuma Nis. 04, 2008 11:48 am

I. Genel

1. kobraforum.yetkin-forum.com forumunun amacı kobraforum.yetkin-forum.com üyeleri arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır.

2. Foruma giren herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

3. Yöneticileri bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

4. Kuralların yorumlanmasında ve uygunlanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.

5. kobraforum.yetkin-forum.com takımında görevli olanlar dışında bir kişinin forumda bir hesap açma hakkı vardır; birden fazla hesabı olan kişilerin hesapları kapatılır.

6. Üç aydan daha uzun süre kullanılmayan forum hesapları silinebilir.

II. Yetkiler ve Görevler

7. Forumdaki en yetkili kişiler forum yöneticileridir (administrator); forum yöneticileri forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konususunda yardım etmesi için uzlaştırıcı (moderator) atayabilir ve gerekli görürse bunları değiştirir. Forum yöneticileri; foruma yeni bölüm açabilir, mecvut bölümleri kapatabilir, kurallara uymayan kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir ve forum kurallarına aykırı hareket eden kişilerin ogame oyunundan atılmasını oyun yöneticilerine önerebilir.

8. Moderatörlerin görevi yetkili oldukları bölümlerde forum kurallarının ihlal edilmelerini engellemektir. Moderatörler sadece forum içinde yetkilidirler ve oyunun işleyişi, oyunda verilen cezalar gibi konulara müdahale edemezler. Forumun tamamında yetkili olan moderatörlere süper moderatör denir.

9. Yöneticilerden ve moderatörlerden forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya cevap vermeleri beklenmemelidir.

10. Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazanlara aittir, yönetici ve moderatörler başkalarının yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.

11. Yönetici ve uzlaştırıcı dışında foruma mesaj yazmak ya da okumak amacıyla gelen herkez kullanıcı olarak tanımlanır.

III. Forum kullanma şartları

12. Forum amacı dışında kullanılmamalıdır; post kasmak (Bir kulanıcı aynı mesajı birden fazla konuya yazması veya bir konuya sürekli aynı mesajı yazması), ve benzeri faaliyetler yasaktır, Diğer katagori alanları (Güncel, Geyik sofrası ve Bilim ve teknoloji gibi..) dışında sadece ogame.com.tr ile ilgili konular yazılabilir.

13. Aynı konu hakkında, birden fazla başlık açılamaz ve birden fazla bölüme açılması (crossposting) kesinlikle yasaktır. Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için; başlığı kilitleyen uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir.

14. Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır.

15. Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Mesajların tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmamalıdır.

16. Hakaret, yasadışı eylem, cinsellik ,iftira içeren ve özel hayata yönelik mesajlar yazılamaz. Bu madde sadece yazı metinlerini değil; resim, link, avatar ve bunun gibi içeriği de kapsamaktadır.

17. Forumda koordinat verilmemelidir, koordinat içeren mesajlar silinir ya da sansürlenir.

18. Forumda, dini ve siyasi içerikli tartışmalar yapılamaz. Bu madde sadece yazı metinlerini değil; resim, link avatar ve bunun gibi içeriği de kapsamaktadır.

19. Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar, forumda yayınlanmamalıdır. (Bu mesajlar kişilerin ailevi hayatını ve özel yaşantısını deşifre edecek tarzda olmamalı, kişilik haklarını zedelememeli ve bir gizlilik içermemelidir.)

20. Forum ticari amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar yazılmamalıdır.

21. Ticaret bölümündeki ilanlar bir hafta geçerlidir, bu süreden sonra yönetici ya da uzlaştırıcı tarafından silinebilirler.

22. Forumda hesap satışı hakkında mesaj yazılmamalıdır. Bu mesajları yazanlar, forumdan ve oyundan uzaklaştırılır.

23. Geçerliliği kalmamış ticaret ilanları ve sona eren savaşlar, ilgili bölümden duyurulmalıdır.

24. Forumda kulanılması gereken imzalar ile ilgili kurallar;

-Resim Boyutları azami Yükseklik : 200 piksel * Genişlik : 700 piksel olmalıdır.
-İmzalara yazılan yazılarda, azami büyüklük 20 punto olmalı ve forumun okunabilirliğine zarar vermeyecek boyutlarda olmalıdır.
-Resimlerde forum kurallarında belirtilen maddelere uygun olmayan içerik kullanılmamalıdır. Örneğin; siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür ve hakaret gibi.
-Resimlerde kesinlikle ticari yada bireysel firmaların, kişilerin, sitelerin reklamını yapacak içerik olmamalı ve başka sitelere link verilmemelidir.
-Resimlerde kötü alışkanlıklara özendirici sigara, alkol, cinsel içerik vs maddelere dair içerik kesinlikle olmamalıdır ve kan, kavga vs. görüntüler kullanılmamalıdır.
avatar
Administator
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 49
Kayıt tarihi : 04/04/08

Kullanıcı profilini gör http://kobraforum.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz